Atmintinė prieš operaciją

 1. Nieko nevalgykite ir negerkite nuo 22 valandos dieną prieš operaciją.
 2. Į ligoninę atvykite 8-8:30 ryte, į priėmimo skyrių.
 3. Neužmirškite pasiimti atliktų poliklinikoje kraujo tyrimų, rentgeno nuotraukų ir BMR, KT tyrimų nuotraukų ir aprašymų.
 4. Susitarkite su artimaisiais, kad jus, baigus gydymą ligoninėje, parveštų namo, pabūtų kartu su jumis kurį laiką (priklausomai nuo operacijos apimties nuo vienos iki kelių dienų).
 5. Jei Jūs naudojate ramentus, įtvarus- atsineškite juos kartu su savimi. Jų gali prireikti Jūsų pooperaciniame laikotarpyje, vykstant namo po gydymo ligoninėje.
 6. Nesiveškite su savimi kartu į ligoninę labai vertingų daiktų.
 7. Pacientai sergantys reumatoidiniu artritu, vartojantys hormoninius vaistus (prednizoloną, metotreksatą) turėtų nevartoti šio medikamento prieš operaciją.
 8. Operacijos dieną:
  1. Išgerkite savo vaistus su mažu gurkšneliu vandens, labai svarbu išgerti vaistus kontroliuojančius Jūsų aukštą kraujospūdį. Kitus vaistus atsiveškite kartu su savimi į ligoninę.
  2. Atsiminkite, kad negalima nieko valgyti ar gerti (nei arbatos, nei kavos, nei vandens) ryte prieš operacija.
 1. Ligoninėje:
  1. Jus perrengs ligoninės rūbais.
  2. Jus apžiūrės gydantis gydytojas, slaugytoja, gydytojas anesteziologas.
 1. Po operacijos:
  1. Priklausomai nuo operacijos apimties iš operacinės Jus galite būti grąžinti į palatą arba perkelti į poanestetinę palatą.
  2. Jums bus paaiškinta, kaip elgtis ligoninėje ir išvykus iš ligoninės: kokie bus apribojimai, kokius pratimus daryti namuose, kaip dažnai perrišti pooperacinę žaizdą, nešlapinti žaizdos, kada šalinti siūlus, kada atvykti kontrolei pas gydytoją.
  3. Jus išvykdami iš ligoninės gausite išrašą, kuriame bus nurodytos rekomendacijos Jusu tolimesniam elgesiui, kokius medikamentus reikės vartoti.
 1. Nevartokite alkoholinių gėrimų, vartodami medikamentus, tai gali sukelti sunkius sveikatos sutrikimus.

TRAUMATOLOGAS.LT