Sumušimai

Patyrus sumušimą būna lokalus skausmas, gali būti paraudimai, mėlynės, patinimas, bet nepažeista oda, nėra žaizdų, nubrozdijimo.

Rekomendacijos:

Taikyti šalčio kompresus traumuotai sričiai 3-4 dienas po traumos. Šalčio kompresas dedamas ant odos per rankšluostį ar kitą medžiaginį audinį, nešlapinant pažeistos srities. Šaltis laikomas keletą minučių, nereikia pažeistos srities sušaldyti, tikslas tik atvėsinti, kad sumažėtų patinimas, neryškėtų kraujosrūva. Šalčio kompresus galima taikyti keletą kartų per valandą.

Traumuotą galūnę laikyti pakeltą. Jeigu traumuota koja, reikėtų sėdint ar gulint ją pakelti, jei traumuota ranka– pasirišti su patogiu audiniu po kaklu, gulint pakelti ant pagalvės.

Skausmo metu rekomenduojama vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (analgetikus).

Tepti lokaliai tepalais su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, esant kraujosrūvai tepti tepalais su heparinu. Tepalą reikia trinti keletą minučių švelniais judesiais, kol tepalas įsigeria į odą. Prieš kiekvieną tepimą su vandeniu nuplauti nuo prieš tai buvusio tepalo susidariusią plėvelę ir įtrinti tepalą ant sausos odos.

Riboti krūvį traumuotai galūnei, esant stipriems skausmams kojoje- neminti, vaikščioti su ramentais. Jei traumuota ranka– nieko sunkaus nekelti, šia ranka nesiremti.

TRAUMATOLOGAS.LT